Kartli Personel Tanima Cihazlari

Kartlı Geçiş Sistemi değişik donanımlarla entegre edilerek GEÇİŞ KONTROL amaçlı, yetkili ve yetkisiz kişilerin mekanlara binalara erişimini kontrol ve izlemek için kullanılan ürünlerdir. Personel ve Ziyaretçi geçişlerinde daha fazla güvenlik sağlamak, yüksek güvenlikli veya gizli alanlarda erişimi kısıtlamak için Kartlı Geçiş Sistemi kullanılır.

Kartlı geçiş sistemlerinde işlevleri ve özellikleri farklı nitelikte onlarca KARTLI GİRİŞ KARTLARI vardır. Üzerine bilgi yazılabilen ve bilgi yazılamayan kartlı geçiş kartları mevcuttur. Proximity Kart, Mifare Kart, HID Prox Kart, HID İCLASS kartları, İndala Kartları ve Akıllı Kartlar diye genel başlıklar altında toplanabilir.

Kartlı Geçiş Sistemleri ihtiyaçlara göre on-line ve off-line çalışabilme özelliğine sahiptir.Off-line çalışan sistemlerde kart okuyucu veya panelin gelişmiş kapasitelerde ve sürekli çalışabilme dayanıklılığında olması gerekir.

Tüm Geçiş Kontrol Sistemlerinde olduğu gibi kartlı geçişte de iki ayak vardır.Donanımsal kısım ve yazılım kısmı...Yazılımsal kısım çok basit gereksinimlere göre tasarlanabildiği gibi kompleks geçiş kontrol sistemlerine uygun programlarda mevcuttur.

KARTLI GEÇİŞ AKSESUARLARI

Aksesuar olarak kart okuyucuya bağlanan ve kart okuyucunun yüklenen bilgiler doğrultusunda kumanda ettiği çeşitli donanımlar vardır. Bunlar; Kapı Kilit Sistemleri, Çıkış Butonu, Güç Kaynakları, Kapı Kontakları, Elektromanyetik Kilit, ürünleridir.


KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ FONKSİYONLARI   

Kartlı Giriş Sistemi, CCTV sistemleri, kapı giriş sistemleri, hırsız alarmları ve yangın sistemleri vb. kolayca entegre edilebilir. Kartlı Geçiş işlev, uygulama ve fonksiyonları bakımından hayatın her alanında karşımıza çıkan sistemlerdir. Kartlı Geçiş bir geçiş kontrol noktasından yani kapı , turnike, otopark kapısı, WC Kontrol Kapısı, asansör ya da diğer fiziksel bariyerlerden geçiş hakkı verilmesini ve bu geçişlerin kontrol altına alınmasını sağlar.
KARTLI PDKS SİSTEMİ

PDKS Personel Devam Kontrol Sistemleri en yaygın kullanılan kartlı geçiş alanlarındandır. Personelin işyerine veya kuruma giriş çıkış bilgilerini takip etmek, kontrol altına almak, bina içindeki hareketlerini yetkilendirmek veya sınırlandırmak amaçlı kullanıldığı gibi, bilgisayara yüklenmiş bir PDKS PROGRAMI aracılığı ile maaş ve puantaj raporları oluşturulmasını da sağlar.

Dökümanlar