Yüz Tanima Cihazlari

Günümüz teknolojisinde biyometrik yüz tanıma sistemleri, kişi tespitinin yanında güvenlik kontrol amaçlı olarak anahtar vazifesi görmektedir. Bu sayede biyometrik tanımlama yaparak bazı alanlara kısıtlama koyabilir veya bazı elektronik cihazların kontrolünü sağlayabilirler. PDKS Personel Devam Kontrol Sistemlerinde gelişen teknoloji ile beraber biyometrik yüz tanımlama sistemleri tercih edilmektedir.

Biyometrik tanımlama sistemleri ihtiyaçlara göre on-line ve off-line çalışabilme özelliğine sahiptir.

Tüm Geçiş Kontrol Sistemlerinde olduğu gibi biyometrik tanıma sistemlerinde de iki ayak vardır. Donanımsal kısım ve yazılım kısmı... Yazılımsal kısım çok basit gereksinimlere göre tasarlanabildiği gibi kompleks geçiş kontrol sistemlerine uygun programlarda mevcuttur. 

BİYOMETRİK YÜZ TANIMA SİSTEMİ AKSESUARLARI

Aksesuar olarak biyometrik yüz tanıma sistemlerine bağlanan ve okuyucuya yüklenen bilgiler doğrultusunda kumanda ettiği çeşitli donanımlar vardır. Bunlar; Kapı Kilit Sistemleri, Çıkış Butonu, Güç Kaynakları, Kapı Kontakları, Elektromanyetik Kilit, ürünleridir.


BİYOMETRİK YÜZ TANIMA SİSTEMİ FONKSİYONLARI   

Biyometrik yüz tanıma sistemlerine, CCTV sistemleri, kapı giriş sistemleri, hırsız alarmları ve yangın sistemleri vb. kolayca entegre edilebilir. Kartlı Geçiş işlev, uygulama ve fonksiyonları bakımından hayatın her alanında karşımıza çıkan sistemlerdir. Kartlı Geçiş bir geçiş kontrol noktasından yani kapı , turnike, otopark kapısı, WC Kontrol Kapısı, asansör ya da diğer fiziksel bariyerlerden geçiş hakkı verilmesini ve bu geçişlerin kontrol altına alınmasını sağlar.


BİYOMETRİK YÜZ TANIMA PDKS SİSTEMİ

PDKS Personel Devam Kontrol Sistemlerinde son zamanlarda biyometrik yüz tanıma teknolojileri tercih edilmektedir. Personelin işyerine veya kuruma giriş çıkış bilgilerini takip etmek, kontrol altına almak, bina içindeki hareketlerini yetkilendirmek veya sınırlandırmak amaçlı kullanıldığı gibi, bilgisayara yüklenmiş bir PDKS PROGRAMI aracılığı ile maaş ve puantaj raporları oluşturulmasını da sağlar.

 

Dökümanlar